Kategori arşivi: Sağlık

Tekrarlayan Tüp Bebek Tedavisi İçin Çözüm Önerileri

Medicana Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Aydın, “Tüp bebek tedavisinde tekrarlayan implantasyon (tutunma) başarısızlığında embriyolar transfer edilmeden önce genetik yapılarına bakılmalı” ifadesini kullandı.

Tekrarlayan Tüp Bebek Tedavisi İçin Çözüm Önerileri yazısına devam et

Kudret Göz’den “Zona” Uyarısı

Kudret Göz İstanbul Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Deniz Oygar Baylançiçek, “Zona, sinir hücrelerini tutan kaşıntı ve şiddetli ağrılarla seyreden döküntülü bir hastalıktır. Suçiçeğine neden olan varisella zoster virüsü zona hastalığına da neden olmakta.” ifadelerini kullandı.

Kudret Göz’den “Zona” Uyarısı yazısına devam et

Akupunktur Sigarayı Bırakmada Yaygın Yöntem

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Uzmanlarından Dr. Selin Baran, “Akupunktur günümüzde tüm dünyada sigara bağımlılığının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yoksunluk belirtilerinin tedavisinde son derece etkilidir” ifadelerini kullandı.

Akupunktur Sigarayı Bırakmada Yaygın Yöntem yazısına devam et

Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığına Dikkat

Kudret Göz İstanbul Başhekimi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nail Sönmez, “Gözlerinizde sulanma, çapaklanma, akıntı, göz kapaklarında şişkinlik gibi şikayetleriniz varsa dikkat edin. Tüm bu belirtiler göz yaşı kanal tıkanıklığının habercisi olabilir” uyarısında bulundu.

Göz Yaşı Kanalı Tıkanıklığına Dikkat yazısına devam et