Kartallılara Zehirsiz Ev Eğitimi Verildi

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Yeryüzü Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Zehirsiz Ev projesi kapsamında Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırında Kartallılara eğitim verildi.

Eğitime Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Kartal Kent Konseyi Başkanı Demet Songurtekin ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Yeryüzü Derneği’nden Zeynep Mataracı ve Zerrin Timur tarafından verilen eğitimde, ev temizliğinde kullanılan kimyasal içerikli sabunların çevre ve insan sağlığına olumsuz etkileri anlatıldı, her evde bulunabilen basit malzemelerle nasıl bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı yapılabileceği hakkında bilgi verildi. Eğitimde ayrıca uygulamalı olarak evde elma sirkesinin nasıl yapılacağı anlatıldı.

Eğitimin ardından konuşmacılara Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars tarafından, kendileri adına dikilen fidanların sertifikaları takdim edildi, doğa dostu kalem, defter ve çam tohumlu kalem hediye edildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir